Jonas Valančiūnas nusifilmavo socialinėje reklamoje

„Krepšinis mane išmokė susikaupti, susitelkti į tikslą“ – už kadro pasigirsta Lietuvos krepšinio žvaigždės – Jono Valančiūno – balsas. Šiandien televizijos ekranus pasiekė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) drauge su pagrindiniu jos rėmėju „Lidl“ sumanyta socialinė reklama. Jos tikslas – įkvėpti jaunuosius krepšininkus parodant, kokių svarbių įgūdžių sportas padėjo įgyti šiandien itin sėkmingam, buvusiam MKL auklėtiniui. Vaizdo klipas baigiasi reziumuojant – krepšinis ir gyvenimas eina išvien.

„Šios socialinės reklamos idėja itin prasminga: krepšinis moko susitelkti į tikslą, gerbti draugą, girdėti kitą, mokėti džiaugtis ir susitaikyti su pralaimėjimais. Kas paneigs, kad visi šie įgūdžiai yra kertiniai gyvenime?, – sako J. Valančiūnas. – MKL – tai ypatinga patirtis, kuri grūdina asmenybes ir formuoja charakterį jautriame paauglystės laikotarpyje, kuriame stipriomis emocijomis išgyvenama draugystė, vienybė, nusivylimai, pergalės skonis“.

Savo pavyzdžiu J. Valančiūnas nori įkvėpti jaunus žmones. Prisimindamas savo patirtį, jis sako, kad buvo metas, kai aplinkiniai patarė neiti sportininko keliu. Jis pripažįsta, kad susidūrė ir su sunkiomis akimirkomis, kai svirdavo rankos. Tačiau krepšininkas niekada nepasidavė ir šiandien yra vienas talentingiausių Lietuvoje.

Didžioji dalis drauge su J. Valančiūnu šiame vaizdo klipe nusifilmavusių jaunųjų aktorių – MKL ugdytiniai. Anot krepšininko, vaikų užimtumas ir pomėgiai padeda formuotis jaunų žmonių asmenybems, stiprina komandinius ir socialinius įgūdžius, tad ne tik krepšinis – bet kokia užklasinė veikla skatina tobulėti ir pasisemti gyvenime svarbios patirties. Todėl sportininkas ragina jaunus žmones drąsiai ieškoti savo kelio, kad ir koks jis bebūtų.

MKL, praėjusiais metais įgijusi pagrindinio rėmėjo „Lidl“ vardą, vienija aktyviai krepšinį žaidžiančius jaunuosius krepšininkus iš visos Lietuvos. Prekybos tinklo skirtomis lėšomis padengiamos žaidėjų aprangų gamybos, teisėjų paslaugų, lygos renginių organizavimo, apdovanojimų bei kitos išlaidos, būtinos organizuojant sporto veiklą.

„Einame koja kojon su Lietuvos krepšinio ateitimi – būtent čia įvyksta pirmasis sporto kovos krikštas, patiriami pirmieji  iššūkiai ir nusivylimai bei, žinoma, pergalės džiaugsmas. Palaikome ir tikime vaikais Moksleivių krepšinio lygoje ir esame tikri, jog ne vienam talentingam jaunuoliui padėsime atverti duris į sporto pasaulį“, – sako „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Krepšinio federacijos ir prekybos tinklo bendradarbiavimas neapsiriboja vien lygos veikla. Prieš kurį laiką Tauragėje atidaryta krepšinio aikštelė, kurią rajono savivaldybė įrengė kartu su Lietuvos krepšinio federacija ir „Lidl Lietuva“. Bendrovė taip pat prisidėjo prie rekonstrukcijos arba pati įrengė 5 krepšinio aikšteles Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.