L. Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J. Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų

Linas Kunigėlis ir Jonas Valančiūnas. Dviejų uteniškių draugystė gimė Lietuvos krepšinio rinktinėje dar 2011-aisiais, o po septynerių metų virto ir bendru projektu – pradėta JV paramos fondo ir paauglių dienos namų „Išvien“ veikla. Dabar koja kojon dėl bendro tikslo žengiantys vyrai ketina išleisti ir jaunimui skirtą knygą. „Aš tikiuosi, kad jeigu ji padės bent keliems paaugliams atsakyti į rūpimus klausimus ar priimti teisingus pasirinkimus – tai reikš, kad buvo verta“, – akcentavo krepšinio komentatorius L. Kunigėlis.

2017 metų gegužę J. Valančiūnas įkūrė savo vardo paramos fondą, o jau po pusantrų metų netoli jo lankytos Vilniaus krepšinio mokyklos, Birželio 23-iosios gatvėje, duris atvėrė ir paauglių dienos namai „Išvien“.

„Mūsų tikslas – suteikti paaugliams pasitikėjimą ir tikėjimą, kad viskas yra įmanoma“, – pabrėžė L. Kunigėlis.

Toliau skaityti „L. Kunigėlis parašė jaunimui skirtą knygą apie J. Valančiūną: bus dar niekur negirdėtų istorijų“

Paauglių dienos namus „Išvien“ lankanti Ieva: norėčiau, kad aplinkinių požiūris į mus pasikeistų

Kai Ieva pirmą kartą išgirdo apie paauglių dienos namus „Išvien“, jos galvoje sukosi stereotipiniai vaizdiniai. Tačiau po pirmojo apsilankymo ji ne tik kad pakeitė nuomonę ir tapo nuolatine jų lankytoja, bet ir ėmėsi ambasadorės vaidmens. „Norėčiau, kad žmonių iš išorės požiūris į mūsų namus pasikeistų“, – viltį išreiškė 15-metė „Išvien“ senbuvė, apie neeilinę šių namų misiją nuolat pasakojanti aplinkiniams.

„Oho“, – savo pirmąjį įspūdį, sutikus paauglių dienos namų „Išvien“ direktorę Liną Gedmintienę, prisiminė Ieva. Paauglei įspūdį paliko paprasčiausias rankos paspaudimas – anot Ievos, namų vadovė buvo pirmasis taip su ja pasisveikinęs nepažįstamas žmogus.

Apie pirmąjį apsilankymą „Išvien“, išskirtinę namų misiją, juose vykdomą veiklą ir įgytą patirtį bei dėka jų atsivėrusias galimybes – atviras pokalbis su Ieva.

Toliau skaityti „Paauglių dienos namus „Išvien“ lankanti Ieva: norėčiau, kad aplinkinių požiūris į mus pasikeistų“

L. Gedmintienė apie dienos namus „Išvien“: paaugliams jie jau tapo vertybe

Trečiadienis. 20 val. vakaro. Paauglių dienos namų „Išvien“ darbo valandos ištiksėjo. Juos lankantys paaugliai nenoriai susirenka daiktus, apsirengia, atsisveikina iki kitos dienos ir palieka Birželio 23-iosios gatvėje esančias patalpas. Stebi visa tai iš šalies, norom nenorim kyla klausimas – kuo gi ypatingi šie dienos namai, kad paaugliai nenori jų palikti? „Didžioji vertybė – sugebėjimas su jais būti 100%“, – paaiškina Jono Valančiūno paramos fondo direktorė Lina Gedmintienė.

2018 metų rugpjūtį duris atvėrę paauglių dienos namai „Išvien“ buvo pristatyti kaip vieta, kurią lankyti gali emocijų ir elgesio sutrikimų turintys arba į nusikalstamą veiklą linkstantys paaugliai. Tačiau per daugiau nei metus trunkančią išskirtinių Lietuvoje namų veiklą tiek sisteminis požiūris į paauglius, tiek ir darbas su jais pasikeitė.

„Šiai dienai galiu labai drąsiai ir paprastai pasakyti – šio sisteminio požiūrio nebeliko ir mes esame atviri kiekvienam Vilniaus miesto paaugliui. Nes ne paauglys yra sudėtingas, o sudėtingas yra paauglystės periodas“, – akcentuoja L. Gedmintienė.

Su Jono Valančiūno fondo direktore atvirame interviu kalbėjomės apie visuomenės požiūrį į paauglius, dienos namų „Išvien“ išskirtinumą ir vertę, juos lankančių paauglių sunkumus, Memfio „Grizzlies“ aukštaūgio J. Valančiūno indėlį į jų veiklą ir bendrus fondo tikslus.

Toliau skaityti „L. Gedmintienė apie dienos namus „Išvien“: paaugliams jie jau tapo vertybe“

Padėka paaugliams


“Vilniaus miesto meras dėkoja mums už tai, kad vykdome prasmingą, paauglius įtraukiančią veiklą. Aš savo ruožtu norėčiau padėkoti paaugliams, už tai, kad jie mus įtraukia į prasmingą, auginančią ir pastangų reikalaujančią veiklą.”

“Savaime, nededant pastangų ir nepatiriant pasipriešinimo, gyvenime auga tik pelėsiai, piktžolės ir antsvoris.”
– Josh Shipp

Fondo vizija yra pamatytas ir išgirstas paauglys. Fondas skaičiuoja pirmuosius gyvavimo mėnesius. Mums svarbu, jog esame matomi net kūdikystės amžiuje. Labai ačiū už pasitikėjimą ir tikėjimą.

Amerikoje – penkiolikta „Ambasadoriaus taurė”

Vašingtone surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame dėl Lietuvos krepšinio federacijos įsteigto trofėjaus varžėsi JAV valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, diplomatai ir gausus būrys Lietuvos diasporos sporto entuziastų. Krepšinio turnyras, Lietuvos ambasados JAV organizuojamas kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, yra rengiamas jau daugiau kaip dešimtmetį ir tapęs gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija JAV sostinėje.

Toliau skaityti „Amerikoje – penkiolikta „Ambasadoriaus taurė”“

Jonas Valančiūnas nusifilmavo socialinėje reklamoje

„Krepšinis mane išmokė susikaupti, susitelkti į tikslą“ – už kadro pasigirsta Lietuvos krepšinio žvaigždės – Jono Valančiūno – balsas. Šiandien televizijos ekranus pasiekė Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) drauge su pagrindiniu jos rėmėju „Lidl“ sumanyta socialinė reklama. Jos tikslas – įkvėpti jaunuosius krepšininkus parodant, kokių svarbių įgūdžių sportas padėjo įgyti šiandien itin sėkmingam, buvusiam MKL auklėtiniui. Vaizdo klipas baigiasi reziumuojant – krepšinis ir gyvenimas eina išvien.

Toliau skaityti „Jonas Valančiūnas nusifilmavo socialinėje reklamoje“